Zelený ječmen – jeho úloha v prevenci a léčbě rakoviny

Zelený ječmen – jeho úloha v prevenci a léčbě rakoviny
5 (100%) 5 hlasů

zeleny-jecmen-rakovinaZelený ječmen může být doslova „životabudičem“ našeho těla. Je schopný mu dodat potřebné množství energie, nastartovat jeho správné fungování a podpořit celkovou obranyschopnost organismu. Je tedy pochopitelné, že právě v případě vážné nemoci se rozhodneme vyzkoušet jeho působení a hledáme další a další možnosti, jak svému tělu pomoci. Jak se může zelený ječmen osvědčit v případě diagnózy rakoviny?

Každá buňka v těle na jedné straně funguje jako unikátní struktura, v jejímž nitru se odehrává mnoho důležitých procesů. Zároveň na straně druhé je ale vždy součástí orgánu, tkáně, který má zase jinou úlohu. Pokud se však buňka z nějakého důvodu „zvrhne“, přestane tyto svoje funkce plnit, množí se na úkor nadřazeného orgánu, a tím pádem poškozuje i souhru těla jako celku.

Touto malou změnou začíná obávaný proces rakovinného bujení. Buňky se začnou nekontrolovaně množit a způsobují další a další škody. Reakcí organismu je samozřejmě snaha o jejich zneškodnění, která může být ve větší či menší míře úspěšná. To již závisí na celkovém stavu těla, na jeho imunitě a schopnosti zasáhnout.

Příčiny vzniku rakoviny

Za vznikem některých druhů rakoviny může stát nedostatečné zásobení lidského těla živinami ze stravy a též vyšší množství škodlivin, které jej ovlivňují zvenku i zevnitř. Důsledkem je oslabení imunitního systému organismu a také změny v buňkách, které se mohou dále rozvinout v rakovinné bujení.

Svou úlohu zde sehrává též překyselení organismu a nedostatek antioxidantů, jejichž úkolem je likvidovat volné radikály. Ty tělo poškozují, a pokud nejsou průběžně neutralizovány, dochází ke změnám buněk, které mohou vyústit až v rakovinné bujení.

Mladý ječmen v léčbě rakoviny

Posílení imunity

Zelený ječmen je velkou podporou, pokud je člověk vystaven radioterapii či chemoterapii. V tomto období je jeho úloha zejména v podpoření správné funkce imunitního systému, který by jinak byl po této léčbě velmi oslaben. Též posiluje regeneraci buněk a jejich opravné mechanismy, které se po zničení DNA rychleji dají opět do pořádku. Zelený ječmen však v tomto případě není vhodné užívat přímo po dobu ozařování, je nutná konzultace s lékařem, který poradí, kdy je vhodné s jeho konzumací začít.

Antioxidační působení

Jak již bylo řečeno, překyselení organismu může být jedním z důvodů vyššího rizika a následného vzniku rakoviny. Zásadité prostředí těla je důležitým předpokladem k tomu, aby žádné rakovinné buňky nevznikly. Nápoj ze zeleného ječmene ovlivňuje tuto acidobazickou rovnováhu a díky němu se do těla dostává velké množství antioxidantů, které chrání buněčné membrány. Minimalizuje se tak riziko jejich poškození a narušení genetického materiálu, který mají ve svém nitru. Enzymy obsažené v mladém ječmenu dokážou neutralizovat látky obsažené v potravě, které jsou považovány za karcinogenní.

Harmonizace těla

Zelený ječmen navozuje stav harmonie po fyzické i psychické stránce. Právě tato psychická podpora je při vypořádávání se s vážnou nemocí velmi podstatná. V celém léčebném procesu má pak nezastupitelnou úlohu odhodlání člověka k životu a víra v uzdravení. Mladý ječmen obsahuje tryptofan, ze kterého se tvoří serotonin – hormon radosti a štěstí. Podpoří též klidný spánek a bezproblémové usínání.

Ječmen jako prevence

Nápoj z mladého ječmene může být výborným spojencem v cestě za zdravým a spokojeným životem. Samozřejmě není jediným činitelem, který ovlivňuje riziko vzniku rakoviny v organismu. Jako další obranu proti nemoci je vhodné posilovat obranné schopnosti těla – pestrou stravou, pravidelným pohybem. Dobré fungování imunitního systému pak dále podpoří enzymy, vitamíny, antioxidanty, minerály a stopové prvky obsažené v mladém ječmenu. Ten zároveň poskytuje tělu potřebné živiny a ovlivňuje fungování buněk do té míry, že je menší pravděpodobnost vzniku rakovinného bujení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *