Jak pomůže zelený ječmen v případě potíží se štítnou žlázou?

Jak pomůže zelený ječmen v případě potíží se štítnou žlázou?
4.8 (96%) 5 hlasů

zeleny-jecmen-stitna-zlazaZelený ječmen má kromě jiného též dobrý vliv na funkci štítné žlázy. Ta patří mezi tzv. žlázy s vnitřní sekrecí a do krve tedy vylučuje důležité hormony. Mezi nejčastější problémy patří její snížená či zvýšená funkce, které se obě odráží v nepříjemných zdravotních obtížích. Pomocí zeleného ječmene můžete průběh jejího onemocnění alespoň zmírnit.

Úloha štítné žlázy v těle

Štítná žláza se nachází na přední straně krku v oblasti před hrtanem. Skládá se ze dvou laloků. Ke své činnosti potřebuje dostatečný přísun jódu, aby mohla v adekvátním množství vytvářet hormony tyroxin a trijodthyronin. Jejich hlavní funkcí je následně regulace energetického metabolismu v těle.

Nemoci štítné žlázy jsou častější u žen. Obvykle se jedná o její hyperfunkci (zvýšenou činnost) či hypofunkci (sníženou činnost). Mezi projevy hypofunkce patří zpomalení dějů v těle, které se odrazí ve zvýšené únavě, pocitech chladu, bolestech svalů, problémech s pamětí, přibývání na váze, vypadávání vlasů nebo sklonu k depresím.

Hyperfunkce se naopak projevuje vysokou aktivitou, nervozitou, hubnutím, bušením srdce, pocity horka, očními obtížemi, nespavostí a dušností. Mezi další onemocnění patří struma, kdy dochází ke zvětšení štítné žlázy. Hlavní příčinou je nedostatek jódu. V posledních letech též stoupá výskyt zánětů této žlázy.

Přínos zeleného ječmene pro štítnou žlázu

Zelený ječmen celkově v pozitivním smyslu ovlivňuje fungování lidského organismu. Díky detoxikačnímu působení podpoří vyloučení škodlivin, po hormonální stránce jej harmonizuje, díky své mírné zásaditosti jej zbaví překyselení a uvede do správného chodu vnitřní orgány. To vše se samozřejmě může též odrazit na vylepšení zdravotních potíží spojených se štítnou žlázou. Obtěžující příznaky již nemusí být tak zřetelné a zatěžující.

Mladý ječmen kromě ostatních důležitých látek obsahuje též jód, který je nezbytný pro vytváření potřebného množství hormonů štítné žlázy. Doplňuje tak jeho potřebu, pokud by ho člověk nepřijímal dostatek ve stravě. Ječmen též brání rozvoji a vzniku zánětlivých procesů, které mohou postihovat i štítnou žlázu.

Způsob užívání

Dospělí užívají zelený ječmen v množství jedné čajové lžičky prášku rozpuštěné ve 200 ml vody nebo džusu – dvakrát až třikrát denně. Vzniklý zelený nápoj je třeba vypít na lačno, asi 20 minut před jídlem.

Užívání zeleného ječmene s sebou sice nenese riziko předávkování či vedlejších účinků, je zde však možné počáteční přechodné zhoršení zdravotního stavu. To je dáno započetím detoxikace v těle, kdy se postupně vyplavují na povrch usazené škodliviny. Tento stav by neměl trvat déle než 3 týdny. Pokud by byly potíže k nevydržení, je možné po tuto dobu snížit dávku zeleného ječmene a postupně ji zvyšovat na doporučené denní množství.
Po celou dobu užívání je podstatné dbát na dodržování pitného režimu.

Jako i v jiných případech zdravotních obtíží, které trvají již nějakou dobu, není ani zde možné počítat s okamžitými výsledky během pár dní. Užívání zeleného ječmene se v plné míře projeví v období půl roku až roku. Je tedy dobré setrvat a až po této době zhodnotit, zda nastalo nějaké vylepšení zdravotního stavu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *